Vyriškas galvos plikimas

Tipų teorijos kūrimo metu buvo pastebėta, kad natūralus vyriško tipo galvos plikimas yra būdingas tik tipams su vidutinėmis arba aukštomis kaktomis. Kitais žodžiais tariant natūraliai plinka tik voltero, darvino, linkolno ir platono tipų vyrai. Bronsono, ramzio ir nortono tipų vyrai tuo tarpu niekuomet natūraliai neplinka. Tipams su mažomis kaktomis būdingas tik plaukų patologinis slinkimas ir plikimas įvairių organizmo sutrikimų atveju. Vyriško tipo galvos plikimas prasideda kartais iškart po brendimo arba gali prasidėti vėliau sulaukus vidutinio amžiaus. Vyriško tipo galvos plikimas būdingas daliai vyrų su vidutinėmis ir aukštomis kaktomis (kai kurie darvino, linkolno, platono ir voltero individų išlaiko plikimo nepaliestus plaukus visą gyvenimą).

Yra hipotezė, kad pagrindinė vyriško tipo galvos plikimo priežastis yra gynybinė – galvos plikimas atidengia ir padaro lengvai matomą aukštą kaktą, kuri veikia kaip įspėjamasis ženklas emociniams tipams su maža kakta, kad jie turi reikalų su racionalias psichoanalizės savybes bei didesnę asmenybės valdymą turinčiu asmeniu (reikia beje atkreipti dėmesį, kad aukšta kakta nėra protingumo požymis, o indikuoja prieš tai išvardintas psichologines ir asmenybės savybes).

Pavyzdžiai:

Platonas
Billy Zane plikas3
Linkolnas
lukasenko plikas
Volteras
Steve Ballmer plikas
Darvinas
Makoto Kobayashi plikas

Net dabar plika galva veikia kaip agresyvumo ir pavojaus ženklas. Daugelis platono, voltero, linkolno ir darvino tipo vyrų nusiskuta savo galvas (net jeigu ir neplinka) tam, kad įgautų agresyvesnę išvaizdą.

Galvos skutimas ypatingai populiarus tarp nacionalistines pažiūras propaguojančių jaunimo grupių, kurios vadinamos „skinais“ arba „neonaciais“. Didžioji dauguma žmonių, kurie priklauso tokioms grupėms yra platono tipo moderistai.

neonaciai

Kariuomenėje galvos skutimas yra daromas tiek dėl sanitarinių tiek dėl estetinių sumetimų tam, kad kareiviai atrodytų agresyviau. Žemiau pateiktas linkolno tipo kareivio pavyzdys:

linkolnas skustas

Galvos skutimas ypač populiarus tarp juodaodžių darvino ir platono tipo vyrų. Dažniausiai tai daroma dėl estetinių priežasčių.

juodaodis plikas

Ramzio, nortono ir bronsono tipų vyrai paprastai vengia skusti galvas visiškai plikai ir teikia pirmenybę vadinamam trumpam kirpimui, kuomet yra poreikis pašalinti didžiąją dalį plaukų. Priežastis yra estetinė (visiškai nuskustos galvos estetiškai neatrodo gražiai ant ramzio, nortono ir bronsono tipų vyrų).