Neintelektinės savybės

intelektines savybesNeintelektinės asmenybės savybės yra atskiros smegenų zonos, kurios bazuojasi ant intelektinių savybių (intelektinės savybės užima smegenų skilčių pagrindą, tuo tarpu neintelektinės savybės sudaro atskiras specializuotas sritis smegenyse). Neintelektinės savybės yra intelektinių savybių specializuota sritis, kuri atlieka išplėstines ir tikslines funkcijas. Pavyzdžiui vaizduotėje (intelektinės savybė) gali egzistuoti neintelektinė valios arba simpatijų-antipatijų savybė.

Tipas Regimosios emocijos

(Dėmesio procesas)

Simpatijos-antipatijos

(Vaizduotės procesas)

Valia

(Vaizduotės procesas)

Psichoanalizė

(Kalbos srities procesas)

Psichologiniai santykiai

(Kalbos srities procesas)

Darbas

(Judamųjų zonų procesas)

Moralė

(Žodinės atminties procesas)

Bronsono tipas Yra Yra [AE] Nėra Nėra Nėra Yra Nėra
Darvino tipo vyras Nėra Nėra Yra (Standartinė) Yra Yra Yra [AE] Nėra
Linkolno tipo vyras Nėra Nėra Yra (Didelė) Yra Nėra Yra [AE] Nėra
Linkolno tipas

(Voltero genotipo moteris ir Linkolno tipo moteris)

Nėra Nėra Yra (Vidutinė) Yra Nėra Yra [AE] Nėra
Nortono tipas Yra [AE] Yra Nėra Nėra Nėra Yra Nėra
Platono tipas Nėra Yra Nėra Yra Yra Yra [AE] Nėra
Platono tipas

(Darvino genotipo moteris)

Nėra Yra Nėra Yra Yra Yra [AE] Nėra
Ramzio tipo vyras Yra [AE] Nėra Yra (Didelė) Nėra Nėra Yra Nėra
Ramzio tipo moteris Yra [AE] Nėra Yra (Vidutinė) Nėra Nėra Yra Nėra
Voltero tipo vyras Nėra Nėra Yra (Standartinė) Yra Nėra Yra Yra [AE]

Simbolis [AE] žymi asmenybės elementą. Kiekvienas tipas turi vieną intelektinį ir vieną neintelektinį asmenybės elementą, kuris yra valdomas dešinėje kaktos srityje (asmenybės valdymo zona). Neintelektinis asmenybės elementas nulemia sustiprintas konkrečios neintelektinės savybės funkcijas bei asmenybės polinkius ir elgseną.

Regimųjų emocijų asmenybės elementas padaro tipus itin emocionalius. Regimųjų emocijų asmenybės elementas užforsuoja vaizduotę humoro gamybai, todėl regimųjų emocijų elementą turintys asmenys visada turi didesnį nei vidutinį humoro jausmą (būdinga įgimta depresija). Tai padeda prisitaikyti prie sudėtingos aplinkos.

Darbo asmenybės elementas padaro linkusius į pastovią veiklą ir darbą. Darbo ir veiklos veikimas tipams turintiems Darbo asmenybės elementą sukelia asmenybės sutrikimus.

Moralės padaro tipus nukreiptais į moralinių reiškinių analizavimą, moralės sureikšminimą, reiškinių ir daiktų vertinimą pro moralinę prizmę. Tipai su moralės asmenybės elementu linkę sutaurinti, sureikšminti tam tikras veiklas, nesvarbu ar jos būtų teigiamos ar neigiamos (pvz.: sportą, sveiką gyvenseną, vagystes, alkoholizmą, narkotikus ir t.t.).